Kariyer Fırsatları

I. İngilizce-Türkçe Tercüman İlanı

Angora Translations Tercüme Hizmetleri Türkiye ve İngiltere’de tercüme hizmeti sağlamakta olan özel bir firmadır. Özellikle Birleşik Krallık ülkelerine yönelik vize ve göçmenlik konularında ihtiyaç duyulan alanlarda tercüme hizmeti sağlamakta olan firmamız İngiltere’de Londra’da, Türkiye’de ise Ankara, İstanbul, İzmir ve Gaziantep’te bulunan ofislerce temsil edilmektedir. Ayrıca yurtdışı eğitim danışmanlığı, medya ve bilişim hizmetleri ve tüm ülkelere yatırım yapmak isteyen birey ve kurumlara iş ve yatırım danışmanlığı yapmakta olan çözüm ortaklarına da tercüme desteği vermekte olan firmamız ilgili alanlarda uzmanlaşmak isteyen tercümanlara fırsat vermek istemektedir.

Temel Nitelikler:

 1. Üniversitelerin “Mütercim – Tercümanlık”, “İngiliz Dili ve Edebiyatı” veya “Amerikan Kültürü ve Edebiyatı” bölümlerinden birinden mezun veya “Çeviri Bilim” alanında yüksek lisansını tamamlamış, (Eğitim dili İngilizce olan üniversitelerin İktisadi ve İdari Bilimler, Sosyal Bilimler ve diğer bölümlerinden mezun olup İngilizce dil bilgisi konusunda yetkinliklerini gösterebilen adaylar da değerlendirileceklerdir.)
 2. İngilizce – Türkçe ve Türkçe - İngilizce yazılı ve sözlü tercümeye hâkim,
 3. Yazışma kurallarına ve hitap şekillerine hâkim,
 4. MS Office uygulamalarının kullanımına hâkim,
 5. Takım çalışmasına uyum sağlayabilecek,
 6. Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış veya en az 2 yıl tecilli

Firmamız şirket bağlılığına ve uzun süreli iş ilişkilerine önem vermektedir. Bu çerçevede başarılı görülen tüm tercümanlara sektörel eğitim verilecek olup bilgi güvenliği açısından şirket sadakati talep edilecektir.

Firmamızda bu pozisyon için 2 kişilik açık bulunmaktadır. Dolayısıyla burada belirtilen şartlara uygun görülen 2 aday ile sözleşme yapılacaktır. Adayların niteliklerine göre 2 ya da 3 yıllık dönemler için iş fırsatı sağlanacaktır.

Pozisyon Bilgileri:

Tercüman pozisyonunda işe alınan adaylardan sözleşme süreleri için şirket tanımında izah edildiği üzere şirketin çalışma alanına giren kapsamda özellikle yazılı, gerektiğinde sözlü tercüme hizmeti vermeleri beklenir. Sözleşme süresine göre 2 ya da 3 yılı tamamlayan tercümanlar arasından ilgi alanı şirketimiz ve çözüm ortaklarının hizmet alanına giren diğer konularda çalışmaya devam etmek isteyen çalışanlarımıza diğer pozisyonlar açık olacaktır.  Bunun yanında şirket bünyesinde oluşacak hiyerarşik yapıda çalışma süresinin uzunluğu, performans, başarı ve liyakat göz önüne alınarak yönetim kadrosu yine şirket çalışanları arasında koordine edileceğinden kariyer yolu açıktır.

Firmamızda çalışma saatleri Pazartesi’den Cuma’ya 08:00 – 17:00 arası, Cumartesi günleri 08:00 – 13:00 arasındadır.

II. Diğer Diller için Tercüman İlanı

Temel Gereklilikler:

 1. Başta Almanca, Fransızca, İspanyolca, İtalyanca, Çince, Rusça, Arapça, Farsça dilleri olmak üzere Çekce, Portekizce, Macarca, Lehçe, Azerice, Fince, Macarca, Yunanca, Slovakça, Slovence, Korece, Japonca, Romence, Norveçce, Arnavutça, İsveçce, Hollandaca, Letonyaca ve diğer dillerde üniversitelerin “Mütercim – Tercümanlık”, “ “Dil ve Edebiyat” bölümlerinin birinden mezun veya “Çeviri Bilim” alanında yüksek lisansını tamamlamış ya da bu dillerden biri anadili olan,
 2. Çeviri yapacağı dillerde yazılı ve sözlü tercümeye hâkim,
 3. Yazışma kurallarına ve hitap şekillerine hâkim,
 4. MS Office uygulamalarının kullanımına hâkim,
 5. Takım çalışmasına uyum sağlayabilecek,
 6. Erkek adaylar için askerliğini tamamlamış veya en az 2 yıl tecilli.

Yukarıdaki çerçevede başarılı görülen tercümanlara sektörel eğitim verilecek olup bilgi güvenliği açısından şirket sadakati talep edilecektir. Bu şartlara uygun görülen adaylar ile sözleşme yapılacaktır. 


CV'nizi Bize Gönderin