Hizmetler

Teknik tercüme, tercüme yapılacak belge/belgelerin içerdiği konuda gerekli teknik bilgiye sahip, alanında uzman tercümanlarca yapılması gereken bir yazılı tercüme hizmetidir. Teknik tercüme için yalnızca tercümanın alanında uzman olması yeterli olmamakta, teknik bilgiye sahip olup olmadığı da önem taşımaktadır. Aksi bir durumda tercümede hata yapılabilecek ve bu da pek çok kayba yol açacaktır. Bu nedenle teknik tercüme hizmetinin mutlaka kaliteli bir tercüme bürosundan alınması oldukça önem taşımaktadır.

 

Teknik tercümenin yapılabildiği alanlar, makine, elektrik – elektronik, bilgisayar, yazılım, kimya, endüstri, çevre, fizik, jeoloji, maden, otomotiv, seramik, genetik mühendisliği gibi mühendislik dalları ile mimarlık, tarım, enerji, tekstil, telekomünikasyon, siyaset, diplomasi gibi alanlar teknik tercümeye ihtiyaç duyulan alanlardan bazılarıdır.

Yukarıda saymış olduğumuz alanlar veya diğer alanlarda başta İngilizce’den Türkçe’ye ve Türkçe’den İngilizce’ye olmak üzere birçok dilde yazılı veya sözlü teknik tercüme hizmeti almak istiyorsanız Angora Translations ile iletişime geçerek teknik tercümede uzman tercümanlarımızdan en kaliteli ve hızlı tercüme hizmetini alabilirsiniz. Merkezi Ankara’da bulunan Londra, İstanbul, İzmir ve Gaziantep’te ise temsilci ofisleri bulunan Angora Translations ile iletişim bilgilerimiz vasıtasıyla iletişime geçebilirsiniz.