Hizmetler

Angora Translations Tercüme Hizmetleri, teknik, hukuki, ticari, ekonomik, tıbbi, edebi, yeminli, noter tasdikli, online, acil tercüme gibi pek çok tercüme hizmetinin sunulduğu bir tercüme bürosudur.

 

Başta İngilizce’den Türkçe’ye ve Türkçe’den İngilizce’ye olmak üzere pek çok dilde hizmet sunan Angora Translations’ın sunduğu tercüme hizmetlerinden biri olan akademik tercüme; lisans tezi, yüksek lisans tezi, doktora tezi, bilimsel makale gibi akademik çalışmaların çevirilerini içermektedir. Tercüme büromuzun alanında uzman tercümanları en kaliteli şekilde akademik metinleri istenilen dile tercüme etmektedir.       Müşterilerimiz Angora Translations’ın sunduğu tercüme hizmetlerinden ister ofislerimizle doğrudan iletişime geçerek isterseler de online tercüme hizmetleri ile yararlanabileceklerdir. Tercüme büromuz başta İngilizce’den Türkçe’ye ve Türkçe’den İngilizce’ye olmak üzere pek çok dilde kaliteli, hızlı ve güvenilir hizmeti müşterilerine sunmaktadır.

Ülkemizde bilimsel çalışmalarını yürüten akademisyenlerin uzun bir süreç ve emek gerektiren akademik çalışmalarının uluslararası arenada yayınlanabilmesi için akademik tercüme oldukça önem taşımaktadır. Akademisyenlerin ihtiyaç duyabilecekleri bu tercüme türünün en doğru şekilde yerine getirilebilmesi için hem dilde uzman hem de terminolojiye hâkim tercümanların görevlendirilmesi gerekmektedir. Çünkü yurtdışındaki akademik yayınların uyguladığı sıkı yayın standartları gereği çalışmaların bilimsel ve özgün olmasının yanı sıra dilbilgisi kurallarına ve akıcılığına da bakılmaktadır. Dolayısıyla Angora Translations’ın uzman tercümanları akademik tercümeleri yaparken akademik çalışmaların uluslararası akademik yayın standartlarını karşılayıp karşılamadığı hususuna özen göstererek çevirileri yapmaktadırlar.

İktisadi ve İdari Bilimler, Güzel Sanatlar, İletişim, Diş Hekimliği, Eczacılık, Fen Bilimleri, Eğitim Bilimleri, Ziraat, İlahiyat, Spor Bilimleri gibi her türlü bilim dallarında kaliteli ve hızlı akademik tercüme hizmeti almak üzere Angora Translations tercüme bürosu ile irtibata geçebilirsiniz. Ankara merkezli tercüme büromuzun Londra, İstanbul, İzmir ve Gaziantep illerinde de temsilci ofisleri bulunmaktadır. Ofislerimizden birine gelerek, arayarak ya da online tercüme hizmetlerimizden yararlanarak tercümelerinizi yaptırabilirsiniz. İletişim bilgilerimiz vasıtasıyla bizimle irtibata geçebilirsiniz.